Kavos ruošimo priedai

Kavos ruošimo priedai – tai, kas jūsų mylimas kavos pupeles pavers nepakartojamu gėrimu. Kavos ruošimo priedai skirti sverti, malti ar net gaminti kavą: čia rasite specialias kavos ruošimo svarstykles, rankinius ar automatinius kavos malūnėlius, virduliukus, kavinukus ir priedus jiems.

Kavos ruošimo priedai: nuo filtrų iki kavinukų

Gaminantis kavą namuose gali prireikti įvairių priedų, kaip, pavyzdžiui, kavos ruošimo svarstyklės, malūnėlis kavos pupelėms malti, kavai plikyti skirti virduliukai, kavinukai ar jų filtrai. Pasigaminti jau spėtą pamilti kavą išties paprasta, jei savo virtuvėje turėsite specialių kavos ruošimui skirtų priedų.

Kavos ruošimo svarstyklės

Kavos ruošimo svarstyklės – ypač naudingas kavos ruošimo priedas mėgstantiems tikslumą. Itin tikslios svarstyklės leis sukurti itin precizišką skonį. Kokybiškos svarstyklės kavai dažnai yra apsaugotos nuo karščio ir neleidžia patekti išsiliejusiems skysčiams į svarstyklių vidų. Šis kavos ruošimo priedas puikiai tinka tiek ruošiantiems kavą alternatyviais būdais, tiek norintiems pasverti konkretų kavos kiekį. Svarstykles dažnai galima naudoti ir kitiems produktams sverti.

Kavos malūnėliai

Kavos malūnėlis – šviežiai maltos kavos garantas. Ekspertai teigia, kad kavos aromatas ir pirmosios skonio savybės sumalus kavą pradeda šalintis jau po 15 minučių, jei šviežiai malta kava nėra sandariai uždaroma. Siekiant išgauti itin skanią, skonio nepraradusią kavą, rekomenduotina ją ruošti tik iš šviežiai maltų kavos pupelių. Sumalti kavą namuose galima rankiniais ar automatiniais kavos malūnėliais.

Virduliukai

Kavos virduliukas – elegantiškas indas kavos ritualams su draugais. Modernaus dizaino kavos virduliukai gali tapti puikia puošmena kiekvienoje virtuvėje ar nuostabia dovana tikram kavos mylėtojui. Paprastai kavos virduliukuose vanduo neverdamas – į jį perpilamas jau verdantis vanduo, tad jie gali būti naudojami ir kitiems gėrimams paruošti. Specialūs kavos virduliukai turi patogius snapelius, kuriais tiksliai galite reguliuoti pilamo vandens srovę ir kryptį.

Kavinukai

Kavinukai – kitoks būdas ruošti kavą. Alternatyvusis „Hario“, grakštusis „Chemex“, netradicinio dizaino „AeroPress“, daugiafunkcis „French Press“ ir kiti kavos mėgėjų pamilti kavinukai kiekvienam suteikia galimybę ruošti kavą lyg tikram baristai tiesiog savo namuose. Skirtingais būdais ruošta mėgstamiausia kavos rūšis kaskart atskleis vis kitas skonio natas, tad kasdien galėsite mėgautis vis kitokiu skoniu.

Filtrai kavinukams

Kavinukams skirti filtrai – tikras išsigelbėjimas mėgstantiems kavą gamintis namuose. Daugumai kavos ruošimo indų būtini filtrai. Filtrai – dažniausiai tai specialiai pagaminti popieriniai, konkrečiam indui pritaikyti vienkartiniai lakštai. Juos galima naudoti ir jau turintiems filtrus kavinukams – naudojant popierinį filtrą lengva iš indo pašalinti kavos tirščių likučius, jie neprilimpa prie sienelių, o patį indą daug lengviau plauti ir prižiūrėti.